محل تبلیغات شما

شرکت فراز تصفیه ( سال تاسیس 1371 ) در طول سالیان متوالی نسبت به طراحی ،تولید تجهیزات و اجرای پروژه ها ی تصفیه آب و فاضلاب با فرآیندها ی RBC، MBBR ، IFAS و . فعالیت داشته است و در سالهای اخیر مبادرت به تولید دیفیوزر هوادهی از انواع دیفیوزر حباب ریز :دیفیوزر دیسکی حباب ریز ، دیفیوزر لوله ای حباب ریز و دیفیوزر حباب درشت : دیفیوزر دیسکی حباب درشت ،  دیفیوزر لوله ای حباب درشت نموده است.

پکیج تصفیه فاضلاب به روش SBR - سیستم SBR


روش تصفیه فاضلاب بر اساس سیستم بیولوژیکی به روش   SBR مخفف(Sequencing Batch Reactor)می باشد که یک سیستم  تصفیه فاضلاب به روش غیر پیوسته می باشد .که برای تصفیه فاضلاب های بهداشتی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد .  در این سیستم همواره دو مجموعه وجود دارد که مجموعه ی اولیه شامل ته نشینی اولیه و جمع آوری لجن بوده و مجموعه ثانویه شامل بخش هوادهی و ته نشینی اصلی خواهد بود.یکی دیگر از روش های تصفیه فاضلاب تصفیه به روش sbr می باشد.

فاضلاب خام ابتدا وارد مجموعه ی اول شده و پس از پر شدن و ته نشینی اولیه ی مواد جامد موجود در آن بخشی توسط پمپ ایرلیفت وارد مجموعه ی دوم می شود . در مجموعه ی دوم بر اساس توالی زمانی مشخصی ، ابتدا هوادهی صورت پذیرفته و پس از پایان زمان مزبور ، پساب آرامش یافته و فاز لجن از آب جدا می شود . پساب تصفیه شده توسط خطوط دیگری از سیستم ایرلیفت از مجموعه ی دوم خارج گردیده و می تواند پس از کلرزنی و ذخیره گردد .

در مجموعه ی دوم بدلیل بالا بودن MLSS، شرایط مطلوبی جهت رشد و تکثیر میکروارگانیسمها بوجود می آید .

بخشی از لجن جمع آوری شده در مجموعه ی دوم پس از خروج پساب تصفیه شده و به   مجموعه ی اول منتقل شده و عملیات تصفیه بی هوازی در مخزن اولیه آغاز می گردد .

 سیستم های SBR بطور موفقیت آمیزی برای تصفیه فاضلاب های شهری و صنعتی بکار رفته اند. این سیستم برای جوامع و صنایعی که بطور پیوسته تولید فاضلاب نمی کنند و یا فاضلاب کمی تولید می کنند، بسیار مناسب میباشد.


مزایا و معایب پکیج تصفیه فاضلاب به روش SBR به شکل زیر میباشد:

مزایا پکیج تصفیه فاضلاب به روش SBR:

•    همه مراحل متعادلسازی، ته نشینی اولیه، تصفیه بیولوژیکی و ته نشینی ثانویه در یک مخزن به وقوع می پیوندد.
•    سیتم SBR از لحاظ بهره برداری و کنترلی دارای انعطاف پذیری بالایی میباشد.
•    سطح مورد نیاز برای سیستم SBR نسبت به روشهای دیگر کمتر میباشد.
•    به علت عدم نیاز به واحدهای ساختمانی دیگری از قبیل متعادلسازی، ته نشینی اولیه و ته نشینی ثانویه هزینه سرمایه گذاری اولیه پایین میباشد.

معایب پکیج تصفیه فاضلاب به روش SBR:

•    نگهداری و بهره برداری از سیستم نیازمند مهارت بالایی می باشد.
•    به علت تجهیزات کنترلی پیشرفته و پیچیده بکاررفته هزینه نگهداری و تعمیرات بالا میباشد.
•    به علت نوع روش تخلیه پساب،امکان خروج لجن با فاضلاب تصفیه شده وجود دارد.
•    امکان گرفتگی دیفیوزرهای هوادهی در طول مراحل  متعادلسازی و ته نشینی وجود دارد.

سیکل تصفیه در روش SBR


1-  فاز پر شدن (Charging Phas )

فاضلاب وارد محفظه اولیه شده و مواد جامد پس از طی مدت زمان لازم ته نشین میگردند . سپس لایه بالایی از محفظه اولیه به محفظه SBR می ریزد .

2-  فاز هوادهی ( Aeration Phase )

تصفیه بیولوژیکی میکروارگانیسم ها با شروع هوادهی در محفظه SBRآغاز می گردد . با یک هوادهی کوتاه مدت و طی شدن فاز استراحت (Rest phase )، ته نشینی و جداسازی بوقوع می پیوندد . حال این لجن فعال شده و در مخزن SBR با استفاده از میلیون ها میکروارگانیسم ، عملیات شفاف سازی آب را به انجام میرساند .

3- فاز استراحت ( Rest Phase )

در این فاز میکروارگانیسم های هوازی ( موجودات زنده ) در کف مخزن غرق می شوند و در حین ته نشینی ، آب زلال در لایه ی روئین مخزن SBR قرار میگیرد .

4-فاز تخلیهSewage Water Draw – off

پساب زلال به دست آمده در این فاز به بیرون مخزن SBR هدایت می شود ( نهر ، رودخانه ، دریا ) و یا امکان ریختن به چاه جذبی را پیدا می کند.

5- به کارگیری لجن فعال ( Sludge Return )

میکروارگانیسم های بارور شده با روش هوادهی عمقی ، پس از خروج پساب تصفیه شده ، از کف مخزن ثانویه به مخزن اولیه منتقل شده و عملیات تصفیه بی هوازی در مخزن اولیه آغاز می گردد .


فراز تصفیه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
arianaup Netz interior-design13 و ستگاه خودپرداز سازنده سیستم نوبت دهی اس 2 سی | نرم افزار, بازی, کتاب, موبایل, عکس, موزیک , فیلم اموزش انواع سگ ژرمن و خارجی فروشگاه پافر لینک 20 محصولات سال 2021 Kastom shop amlakgilan وبلاگ م داوودبخشی